БИЖУТО СЕ ИЗРАБОТВА ЕДИНСТВЕНО ПО ПОРЪЧКА, СЛЕД ПРЕВЕЖДАНЕ НА 50% АВАНСОВО ПЛАЩАНЕ ПО БАНКОВ ПЪТ. ДОСТАВКАТА НА ТОВА БИЖУ Е БЕЗПЛАТНА. БИЖУТО ИДВА В КРАСИВА РЪЧНО ИЗРАБОТЕНА ПОДАРЪЧНА КУТИЯ ОТ ДЪРВО, ИЗРИСУВАНА С ПИРОГРАФ.
Един от най-известните символи, останали от времената на древните българи, е Розетата от Плиска. Тя бива открита при археологически разкопки от проф. Станчо Ваклинов в дворцовия квартал на Плиска през 1961 г. Оригиналната Розета е от бронз, с диаметър 38 мм, а на всеки от седемте си лъча има гравирани по два древни рунически знака. Предполага се, че това руническо писмо е използвано от прабългарите до X век, паралелно с кирилицата. Някои учени предполагат, че руните са с тюркски произход, а според една алтернативна теза на автора и икономист Петър Добрев те са свързани с памиро-исъкското писмо. До момента са открити 50 различни руни, но все още няма задоволителен резултат от опитите да се дешифрират.
В центъра на Розетата е добре познатият древен български знак IYI, за който също се предполага, че е изписан с прабългарски руни. Знакът може да се открие върху крепостни стени и керемиди в Плиска, Преслав, Силистра, Равна, Бяла, както и върху амулети, съдове, върху скали и пр. Самото значение на знака е обект на различни тълкувания, включително, че олицетворявало бог Тангра, че представлявало свещеното за прабългарите число 7, че било знак на рода Дуло и т.н. Каквато и да е била истинската роля и значение на този древен символ, факт е, че той се е запечатал в съзнанието на българите и все още живее в родовата ни памет.
ТОВА ЗЛАТНО БИЖУ СЕ ИЗРАБОТВА ОТ БИЖУТЕРИЯ "ПАЛАДИУМ" ОТ 14к/585 ЗЛАТО.
Бижутерия “Паладиум” е основана през 1991 год. от майстор моделиер Иван Вангов. Вдъхновен от идеята да предложи на клиентите си бижута с уникален дизайн, стил и качество, до този момент непознати на българския пазар, младият бижутер отваря своята първа работилница в Пловдив. Успехът не закъснява и само за няколко години Паладиум се превръща в една от водещите и обичани марки в България, а бижутата им стават неразделна част от гардероба на редица известни личности. Паладиум носят всяка година и участничките в най-големия конкурс за красота в България – Мис България. Всяко едно бижу се изработва ръчно с много старание и любов и е само по себе си уникално. Работи се само с благородни метали, скъпоценни и полускъпоценни камъни.
Цената на доставката на нашите продукти е фиксирана на:
4.50 лв. до офис на куриерска фирма "Спиди"
7.50 лв. до адрес с куриерска фирма "Спиди.
ЗА ПОРЪЧКИ НА ОБЩА СТОЙНОСТ НАД 89 ЛВ. ДОСТАВКАТА Е БЕЗПЛАТНА ЗА ТЕРИТОРИЯТА НА БЪЛГАРИЯ С КУРИЕРСКА ФИРМА СПИДИ.